Přednáška: Zahradní umění první republiky

Přednáška: Zahradní umění první republiky 
Přednáška z cyklu: Zahradní kultura v souvislostech, kterou Vám představí specialista na památky zahradního umění z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Brně Ing. Roman Zámečník, Ph. D. 
Přednáška se koná první čtvrtek v měsíci leden (4. ledna 2018) od 17:00 v přednáškovém sále Květné zahrady v Kroměříži, vstupné činí 30,-.

Přehled přednášek pro rok 2018 naleznete zde

"V roce 2018 si budeme připomínat 100. výročí vyhlášení samostatného československého státu. Ve 20. letech 20. století zaznamenal obor zahradní a krajinářské architektury v Československu dosud nevídaný rozvoj tvorby. Naši zahradní a krajinářští architekti působili ve světě a byli se světem v kontaktu prostřednictvím odborných časopisů, zahraniční architekti působili u nás. To vyvolávalo vysoce inspirativní a kreativní prostředí. 
 
Mezi výrazné osobnosti meziválečné zahradní tvorby patří František Thomayer, Josef Vaněk, Josef Miniberger, Josef Kumpán, či Otokar Fierlinger. S ohledem na šíři tvůrčího záběru těchto architektů je jejich bohaté dílo dnes považováno za neodmyslitelnou součást vývoje zahradního umění českých zemí a systematicky studováno jako jeden z dokladů národní kulturní identity. 
 
Přednáškou krátce vzpomeneme jejich život a prostřednictvím konkrétních příkladů z jejich projekční činnosti nahlédneme do jejich svébytné zahradní tvorby. 
 
Ve 20. letech 20. století zaznamenal obor zahradní a krajinářské architektury v Československu dosud nevídaný rozvoj tvorby. Mezi výrazné osobnosti meziválečné zahradní tvorby patří František Thomayer, Josef Vaněk, Josef Miniberger, Josef Kumpán, či Otokar Fierlinger. Přednáškou krátce vzpomeneme jejich život a prostřednictvím konkrétních příkladů z jejich projekční činnosti nahlédneme do jejich svébytné zahradní tvorby."
 

Naleznete nás také na Facebooku, odkaz na událost zde

 

15. prosince 2017