Průvodce po Květné zahradě | mobilní aplikace

Pro tuzemské i zahraniční návštěvníky je k dispozici průvodce po Květné zahradě do mobilních telefonů a tabletů v celkem devíti jazycích.

Pracovníci metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži realizují již řadu let komentované prohlídky Květné zahrady. O tyto prohlídky je poměrně značný zájem, ale není vždy reálné vyhovět všem požadavkům. Zároveň se ukázalo, že řada z návštěvníků není vždy schopna přizpůsobit svůj program času pravidelně pořádaných komentovaných prohlídek, případně jim nevyhovuje jejich časová náročnost. Pracovníci centra se jim proto snažili vyjít vstříc a vzhledem k neustále se rozšiřujícímu okruhu lidí používajících tzv. chytré telefony se forma mobilní aplikace ukázala jako nejvhodnější.

Rovněž zde byla snaha vyjít vstříc zahraničním turistům, kteří si chtějí rozšířit znalosti o Květné zahradě, ale pro které zároveň není vhodná forma tištěného průvodce v angličtině.

Mobilní aplikace Květná zahrada – průvodce poskytuje kromě češtiny informace i pro anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky, rusky, čínsky a polsky mluvící zahraniční návštěvníky. Dostalo se tedy i na ty jazyky, v nichž by nebylo rentabilní vydávat tištěného průvodce.

Pro orientaci návštěvníků zahrady slouží mapka, která je součástí zakoupené vstupenky. Součástí aplikace je rovněž mapa zahrady, na níž jsou formou aktivních oken zastoupeny nejdůležitější části zahrady a její stavby. Jejich počet byl zároveň vybrán tak, aby byla mapa a potažmo i celá aplikace uživatelsky komfortní a dalo se v ní dobře orientovat. Celkový počet stanovišť tak dosáhl čísla devatenáct.

 


Projekt mobilní aplikace byl pod názvem Osmero cest do Libosadu realizován díky programu Ministerstva kultury České republiky Podpora pro památky UNESCO. Pracovníci metodického centra věří, že nová služba se osvědčí a zkušenost s jejím provozem bude inspirací pro správce dalších historických zahrad v České republice.

                                                                                                                                                                                                                                 

Aplikace OSMERO CEST ke stažení zde.

 
*Pro používání této aplikace je třeba u zařízení povolit instalaci z neznámých zdrojů: 
Nastavení > Zabezpečení (na některých zařízeních to může být Zamykací obrazovka a zabezpečení) a zapnout nastavení Neznámé zdroje.
Případně v sekci Nastavení > Další nastavení > Soukromí > zapnout nastavení Neznámé zdroje
**Aplikace funguje pro systém Android
 

Přidal/a: kv | 2019-09-02