AKTUÁLNÍ VÝSTAVY | pozvánky

Pozvánky na aktuální výstavy, na jejichž vzniku spolupracovalo Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži.

 

výstava ZAHRADY A ZAHRADNÍCI RODU VALDŠTEJNŮ
26. června – 13. srpna 2020
Květná zahrada v Kroměříži

Výstavu připravil Národní památkový ústav, Metodické centrum zahradní kultury při ÚOP v Kroměříži ve spolupráci s Jaromírem Tlustým.

Výstava představí na patnácti panelech valdštejnská sídla, zahrady a především zahradníky, kteří o ně pečovali, jako zajímavé osobnosti s širokým rozhledem a nejrůznějšími zájmy. Především osudy rodiny Dittrichů mapují dění nejen v zahradnickém oboru po celé 19. století.

Výstava vznikla v rámci projektu Valdštejnové – lvi ve službách císařů, kterým Národní památkový ústav prezentuje v roce 2020 na více než třiceti památkách šlechtický rod Valdštejnů.

Otevírací dobu Květné zahrady najdete na webové stránce: www.kvetnazahrada-kromeriz.cz

Facebook událost 

 

výstava PŘÍBĚHY STROMŮ ZLÍNSKÉHO KRAJE
12. června – 31. srpna 2020
hrad Lukov

Výstava přináší prostřednictvím příběhů stromů pohled na sváteční i běžný život ve Zlínském kraji v uplynulých sto letech, především však v období první republiky. Na dvaceti panelech je představeno více než osm desítek stromů, které měly budoucím generacím připomínat události nebo osobnosti, na které by se nemělo zapomenout.

K výstavě byla koncem roku 2019 vydána Národním památkovým ústavem publikace, kterou je možné aktuálně zakoupit během trvání výstavy v Hradních informacích na hradě Lukově nebo v e-shopu Národního památkového ústavu.

Facebook událost

 

výstava NEVĚSTA JAKO KVÍTEK
17. června – 14. října 2020
Muzeum Františka Skopalíka v Záhlinicích

Výstava představuje svatební kytice, doplňky nevěst a svatební šaty. Nejstarší svatební oděv nevěsty je z roku 1890 z Hulína.
Výstava vznikla ve spolupráci Metodického centra zahradní kultury, Zdeňky Mudráková ze Zlína a SOkA Kroměříž.

Facebook událost

Vložil/a: pz | 2020-06-11 (aktualizováno 2020-07-01)