Nový druh mečíku Floria Magicus

Spojení barokního festivalu a výstavy květin v Kroměříži potvrdí nový druh mečíku Floria Magicus

Tisková zpráva | 2. 8. 2018

Spoustu novinek přináší 5. ročník kroměřížského festivalu barokní kultury Hortus Magicus, který se koná od čtvrtka 9. do neděle 12. srpna v nádherném prostředí Květné zahrady. Změna termínu ze září na srpen a prodloužení festivalu na čtyři dny přinese navíc floristické exhibice, divadelní představení, program pro děti a lidé si samozřejmě budou moci v klidu vychutnat i speciální výzdobu zahrady.

Díky společnému projektu s Výstavištěm Floria Kroměříž čekají na návštěvníky květinářská umělecká díla nejen v Květné zahradě a na Výstavišti, ale také v městských kostelech a na Arcibiskupském zámku. Novinou je také společné zahájení festivalu Hortus Magicus a Letní Florie ve čtvrtek v 19 hodin v chrámu sv. Jana Křtitele komorním koncertem z dílny kroměřížských piaristů. Při této příležitosti bude požehnána nová květina – nově vyšlechtěný mečík, který ponese jméno „Floria Magicus“. Stane se tak symbolickým propojením všech kroměřížských zahradnických expozic.

Víkendová umělecká vystoupení v Květné zahradě inspirovaná barokní kulturou si letos vzal pod patronát produkční tým Olomouckých barokních slavností a spolku Kulturní Morava. Díky nové dramaturgii se lidé mohou těšit na přeměnu části Velkého skleníku po vzoru barokních divadelních výprav. Některá z mnoha představení se odehrají na replice barokního divadla Theatrum Schrattenbach. Hlavní vystoupení festivalu v podání souboru Ensemble Damian tak dostane v Kroměříži dosud nevídané kulisy. Provedení díla W. A. Mozarta „Apollo et Hyacinthus K.s. 38“ tak bude naprosto jedinečným zážitkem, který letos navíc inspiroval zahradníky a floristy při slavnostní výzdobě  zahrady na téma Ovidiových Proměn. Na sobotním večeru nebude chybět velkolepý barokní ohňostroj doplněný o hru světel.

Změna je také v nabídce občerstvení – víkendovou gastronomii si vzaly pod patronát olomoucká rodinná společnost Lobster a kroměřížský 1. selský pivovárek.  

Festival se snaží vyjít vstříc co nejširším skupinám návštěvníků nově strukturovanou nabídkou vstupenek. Vstupné na jednotlivé dny lze pořídit již od 120 Kč na čtvrtek a pátek, nově je možné zakoupit vstupenku přímo na hlavní vystoupení s ohňostrojem. Samozřejmostí je rodinná vstupenka či vstupné na všechny čtyři dny programu. Zvýhodněný předprodej je zajištěn elektronicky nebo v pokladnách Arcibiskupského zámku a Květné zahrady.

Pro návštěvníky je připravena speciální autobusová linka, která bude v hodinových intervalech spojovat Výstaviště, Květnou zahradu a centrum města.  Motoristé tedy mohou bez obav parkovat na velkokapacitním parkovišti u Výstaviště Floria a ušetřený čas si pořádně užít.

Kompletní program akce, informace k prodeji vstupného, dopravě a mnoho dalších zajímavostí najdete na stránkách www.hortusmagicus.cz

 

Kontakty na pořadatele:

Karel Valenta, Kulturní Morava, z. s., 606 603 781, valenta@kulturnimorava.cz

Martin Krčma, kastelán Arcibiskupského zámku a zahrad, 725 173 391, krcma.martin@npu.cz

 

Vložil/a: kv | 2018-08-02