Ohlédnutí za barokním festivalem Hortus Magicus 2018

Uplynulý víkend proběhl již pátý ročník barokního festivalu Hortus Magicus, při kterém Květná zahrada návštěvníky okouzlila programem, který je vtáhl do radovánek našich předků – barokní hudba a tanec, divadlo čerpající z původních raně novověkých her i antických bájí, ohňostroj podle původní ikonografie a dobové hry pro děti i dospělé.

Jsme rádi, že jsme se do organizace této unikátní akce mohli prostřednictvím našeho Metodického centra zahradní kultury (Národní centrum zahradní kultury) zapojit. Kolegové připravili komentované prohlídky zahrady a bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi – zahradu představili skrze smysly, hudbu, hry a dokonce i kouzla. Přípravy jsou vždy náročné, ale výsledek a nadšení nejen dětí stojí za to!

Pro představu v jakém rozsahu festival proběhl připojujeme několik čísel: festivalu se zúčastnilo 2 710 návštěvníků a na jeho přípravě se podílelo: 120 umělců a kumštýřů, 22 zahradníků, 10 profesionálních floristů, 15 technických pracovníků, pokladních, dozorů, 32 dobrovolníků a členů kroměřížských historických spolků.

Velké díky a uznání patří všem organizátorům celé akce, také podporovatelům a partnerům!

Atmosféru barokního festivalu si vychutnejte z fotografií! 

Celá fotogalerie: www.facebook.cz

Foto: Tomáš Vrtal - fotograf

 

Vložil/a: kv | 2018-08-15