Přednáška: Zahradní umění první republiky

Přednáška: Zahradní umění první republiky 
Přednáška z cyklu: Zahradní kultura v souvislostech, kterou Vám představí specialista na památky zahradního umění z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Brně Ing. Roman Zámečník, Ph. D. 
Přednáška se koná první čtvrtek v měsíci leden (4. ledna 2018) od 17:00 v přednáškovém sále Květné zahrady v Kroměříži, vstupné činí 30 Kč.

Přehled přednášek pro rok 2018 naleznete zde

"V roce 2018 si budeme připomínat 100. výročí vyhlášení samostatného československého státu. Ve 20. letech 20. století zaznamenal obor zahradní a krajinářské architektury v Československu dosud nevídaný rozvoj tvorby. Naši zahradní a krajinářští architekti působili ve světě a byli se světem v kontaktu prostřednictvím odborných časopisů, zahraniční architekti působili u nás. To vyvolávalo vysoce inspirativní a kreativní prostředí. 
 
Mezi výrazné osobnosti meziválečné zahradní tvorby patří František Thomayer, Josef Vaněk, Josef Miniberger, Josef Kumpán, či Otokar Fierlinger. S ohledem na šíři tvůrčího záběru těchto architektů je jejich bohaté dílo dnes považováno za neodmyslitelnou součást vývoje zahradního umění českých zemí a systematicky studováno jako jeden z dokladů národní kulturní identity. 
 
Přednáškou krátce vzpomeneme jejich život a prostřednictvím konkrétních příkladů z jejich projekční činnosti nahlédneme do jejich svébytné zahradní tvorby. 
 
Ve 20. letech 20. století zaznamenal obor zahradní a krajinářské architektury v Československu dosud nevídaný rozvoj tvorby. Mezi výrazné osobnosti meziválečné zahradní tvorby patří František Thomayer, Josef Vaněk, Josef Miniberger, Josef Kumpán, či Otokar Fierlinger. Přednáškou krátce vzpomeneme jejich život a prostřednictvím konkrétních příkladů z jejich projekční činnosti nahlédneme do jejich svébytné zahradní tvorby."
 

Naleznete nás také na Facebooku, odkaz na událost zde

 

Vložil/a: kv | 2017-12-15