Příprava zahrady na podzim / zimu 2017

Odpověď na otázku „Která květina kvete celoročně?“ lze odpovědět jen jednou odpovědí a to „Jedině umělá…“, žádná rostlina totiž neumí kvést od jara do zimy, ale to neznamená, že by zahrada nemohla hýřit barvami celý rok!

I do Květné zahrady přišel podzim a spolu s ním i mlhavé počasí (viz. fotky).  Zahradníci mají plno práce s úpravou záhonů v Čestném dvoře, kde vyměňují letničky, které neodolávají mrazům, za dvouletky – macešky, pomněnky a sedmikrásky. Ty dělají parádu už na podzim. Na jaro, hned jak zmizí sníh, naberou sílu a kvetou dál.

Do prvních mrazíků kvetou bylinky v Holandské a Edukační zahradě. Až je spálí mráz, zdobit záhony budou jen suchá odkvetlá květenství trav a na jaře se záhony očistí a bylinky rostou i nadále.

Ze zahrady se vytratí také rostliny v nádobách. Pocházejí většinou ze subtropů a Středomoří, takže v zimě potřebují být v teple a pod střechou. Zahradníci je nastěhují do skleníků, kde z nich vytvoří zimní zahradu. Chystají tak kulisy další výstavy kamélií, která vykvete v únoru a březnu příštího roku.

 

V Květné zahradě v Kroměříži je vždy na co koukat! Přijďte navštívit zahradu v jakémkoli počasí či roční období a kochejte se krásou přirody a relaxujte. 

 

Sledujte nás také na našem Facebooku

 

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

 

Vložil/a: kv | 2017-10-23