STŘÍPKY Z DĚJIN ZAHRADNÍHO UMĚNÍ | přednáškový cyklus ve zlínské knihovně

Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži zve na přednáškový cyklus STŘÍPKY Z DĚJIN ZAHRADNÍHO UMĚNÍ, který je pořádán ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně.

Historické zahrady a parky jsou kouzelným světem plným příběhů. Ještě v devatenáctém století byla zahrada považována za vrcholné umělecké dílo, při jehož vzniku se museli spojit umělci z mnoha oborů s přírodou. Společně vytvářeli živé dílo udržované v plné svěžesti rukama generací zahradníků. Jednotlivá slohová období, ale i záliby a společenské postavení majitelů jim vtiskly osobitý charakter strukturu a vnitřní řád. Naše země je plná zajímavých historických zahrad a parků z nejrůznějších období. Jsme v tomto směru velmocí a je snaha o tyto památky náležitě pečovat a pomocí i moderních metod jim vracet jejich mnohdy ztracenou krásu. Určitě si naši pozornost zaslouží, protože řada z nich je tak cenná, že byla zapsána na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Přijďte objevit tento pozoruhodný svět prostřednictvím přednášek, které pro vás připravili Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D. a Mgr. Jiří Janál z Národního památkového ústavu v Kroměříži.

27. 10. | KOUZLO STŘEDOVĚKU A RENESANCE V NAŠICH ZAHRADÁCH
Lenka Křesadlová

3. 11. | KOUZLO BAROKA V NAŠICH ZAHRADÁCH
Lenka Křesadlová

1. 12. | KOUZLO NAŠICH KRAJINÁŘSKÝCH PARKŮ
Lenka Křesadlová

8. 12. | PŘÍBĚHY ZAHRADNÍ ARCHEOLOGIE
Jiří Janál

2. podlaží budovy 15, sál A
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
vstupné: 40 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma
zvýhodněná vstupenka na celý cyklus: 120 Kč, snížené 90 Kč

www.facebook.com/mczk.kromeriz
www.npu.cz/uop-kromeriz
www.kfbz.cz

vložila: pz | 2021-10-18