Vernisáž | výstava kamélií 2019

Vážení příznivci památek a akcí Národního památkového ústavu,

letošní již devátý ročník výstavy kamélií tematicky vychází z čínské filozofie, jež vysvětluje uspořádání a jevy celého fyzického vesmíru prostřednictvím vztahů mezi pěti elementy, kterými jsou DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV a VODA.

Kvetoucí a půvabné, původem cizokrajné, květy kamélií můžete obdivovat ve Velkém a Palmovém skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

Vernisáž výstavy Kamélie mezi živly se uskuteční zítra, ve čtvrtek 21. února, v 15.30 hodin v Květné zahradě, jste srdečně zváni.

Využijte této příležitosti ke společnému setkání s přáteli a rodinou v příjemném prostředí Květné zahrady.
Během bohatého doprovodného programu se můžete těšit na komentované prohlídky, přednášku, filmové projekce, i sobotní programy pro rodiny s dětmi.

Výstava KAMÉLIE MEZI ŽIVLY potrvá do 31. března 2019.

Výstava je přístupná denně od 9 do 16 hodin. Vstupné na výstavu a doprovodný program je v rámci vstupného do Květné zahrady.

Učení o pěti prvcích-elementech-živlech je jedním ze základů čínské medicíny, ale i jiných tradičních čínských disciplín. Číňané totiž považovali počet/číslo pět za ideální, čemuž odpovídalo 5 světových stran, 5 ročních období, 5 planet, 5 druhů živých bytostí, 5 tělesných orgánů, 5 barev, 5 chutí, 5 ctností, 5 charakterových rysů.

Většina z těchto prvků bude symbolicky zakomponována v rámci výstavy kamélií tak, aby vytvořila atmosféru dálné Číny a přiměla návštěvníky popřemýšlet nad čínskou filozofií.

Podrobný program výstavy najdete v příloze a další podrobnosti najdete na [ https://www.zamek-kromeriz.cz/cs/zpravy/21644-kvetna-zahrada-se-chysta-na-vystavu-kamelii | www.zamek-kromeriz.cz ] a [ http://www.nczk.cz/novinka/vystava-kamelie-mezi-zivly | www.nczk.cz ] .

Neváhejte se podělit o tuto pozvánku se svými kolegy, přáteli a známými nebo je můžete pozvat prostřednictvím sociální sítě [ https://www.facebook.com/events/216030589302134/ | Facebook ] .

Na Vaši návštěvu se těší organizátoři výstavy.

 

Přidal/a: kv | 19-02-20