Vernisáž výstavy ke knize Tajemství Libosadu ve zlínské knihovně

Vernisáž výstavy ilustrací Elišky Chytkové a představení knihy Petra Hudce, kterou vydal Národní památkový ústav v létě 2019 se uskuteční v pondělí 11. listopadu. Poutavý příběh nové publikace Tajemství Libosadu je doplněn působivými a poetickými ilustracemi Elišky Chytkové.

Hlavním hrdinou knižního příběhu je Robert, který je v Kroměříži na prázdninách u prarodičů. Při návštěvě Květné zahrady (Libosadu) se díky paměti stromů ocitá v době jejího zbudování. Má možnost objevovat podobu, významy a krásu zahrady v míře, jak to její dnešní stav bezezbytku neumožňuje. Prostředkem k tomu jsou setkání s kamarády Bohdankou a Johanem i dalšími lidmi: zahradníky, umělci, urozenými hosty a dokonce i budovatelem Libosadu biskupem Karlem. Současně v Robertově příběhu ožívají a znovu se odehrávají staré mýty.

Poutavý příběh je doplněn působivými a poetickými ilustracemi Elišky Chytkové, která je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její absolventský animovaný film O šunce se nominoval do soutěže na festivalu v Cannes. Nejčastěji vytváří ilustrace, podílela se například na knize o Miloslavu Stinglovi, která v roce 2017 získala ocenění Magnesia Litera. S jejími ilustracemi se návštěvníci kroměřížského zámku a Muzea umění Olomouc mohli setkat u speciální mobilní aplikace Sen biskupa Karla.

Autor příběhu Petr Hudec se podílí v rámci Národního památkového ústavu (NPÚ) na řadě vzdělávacích programů, zároveň se autorsky podílel i na realizaci projektu, který vešel ve známost pod heslem Památky nás baví. V současnosti pracuje v odboru edukace a dalšího vzdělávání při Generálním ředitelství NPÚ v Praze. Místem jeho působení je především Kroměříž, kde se jako lektor podílí na interpretaci Květné a Podzámecké zahrady i Arcibiskupského zámku.

Vernisáž výstavy a představení knihy Tajemství Libosadu se uskuteční v pondělí 11. listopadu 2019 v 17.00 hodin ve foyer Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Návštěvníci se mohou těšit na harfový hudební doprovod v podání Lucie Fajkusové.

Výstava je prodloužena do 7. prosince 2019.

Po dobru trvání výstavy bude možno knihu zakoupit knihu na recepcích 14 | 15 Baťova institutu. Dále je možné publikaci objednat v e-shopu Národního památkového ústavu.

Sledujte akci na Facebooku

vložila: pz | 2019-10-30 (aktualizováno 2019-12-02)