Lidé se sluchovými obtížemi

O neslyšících se říká, že mají sto očí. Kroměřížské historické zahrady skýtají mnoho příležitostí ke vnímání krásy.

Návštěvníci kroměřížských historických zahrad se sluchovými obtížemi, kteří mají zájem o její hlubší poznání, si mají možnost vybrat ze dvou vzdělávacích příležitostí:

 

          1.      Pro organizované skupiny

 

Dospělí

Pro větší počet zájemců (od 10 osob) lze připravit komentovanou prohlídku za účasti tlumočníka do znakového jazyka, který je zajišťován Poradenským centrem pro sluchově postižené v Kroměříži. Takovou prohlídku je třeba objednat nejméně s dvoutýdenním předstihem.

Průvodce Květnou zahradou "Zahrada neslýchaná" ke stažení zde.

 

Žáci, studenti

Pro školy s neslyšícími a nedoslýchavými žáky připravujeme speciální edukační programy. Žáci jsou při nich aktivně zapojeni do poznávání zahrady skrze různé činnosti (výtvarné, dramatické, herní ale i hudební aktivity). Opět je třeba se na ně předem objednat.

 

         2.      Individuální prohlídka s využitím tabletu

 

Individuální prohlídka Květné zahrady je umožněna díky službě tabletu s videonahrávkami ve znakovém jazyce. Ten si mohou neslyšící zdarma zapůjčit v návštěvnickém centru Květné zahrady oproti podpisu. Pohyb po zahradě jim usnadní interaktivní mapa s označením míst, pro které je vytvořen výklad. Kromě videonahrávek jsou připojeny také texty, fotografie zprostředkovávající například informace o historické podobě částí zahrady či její obnově. Nechybí ani populární komiks a slovníček.

Doplňující službou je tištěný průvodce, který je rovněž možné zapůjčit si v návštěvnickém centru Květné zahrady. Stáhnout si jej můžete zde.

Služba tabletu s videonahrávkami byla vytvořena díky dotaci z fondu Podpora pro památky UNESO Ministerstva kultury ČR za finanční spoluúčasti žadatele Národního památkového ústavu a Města Kroměříž.

 

 Loga